GELİŞİM PROGRAMLARIMIZ

Keşfet! Mentörlük  Programı Nedir?

Keşfet! Mentorlük programı; lise öğrencileri, üniversite öğrencileri ve profesyonelleri  kapsayan bir programdır. Bu program kapsamında  üniversiteli gençlerden liseli gençlere ve profesyonellerden üniversiteli gençlere mentorlük uygulaması gerçekleştirilmektedir.

Belirli bir bilgi birikimi ve deneyime sahip olan bireyin, bir başka bireyin kişisel ve mesleki anlamda gelişimine destek olabileceği, ilişkisel boyutu olan bir süreçtir. Mentorlük süreci bireyin bugün ve geleceğe ışık tuttuğu destekleyici bir ilişkiyi temsil eder.

Bugün ve geleceğine yönelik hedeflerine nasıl ulaşabileceğini merak eden, yeni gireceği bir alan ile ilgili bilgi ve becerisini geliştirmeyen isteyen ve olası kararları hakkında mentoru ile konuşan kişidir.

Liseli gençlerin bugün ve geleceğini şekillendirmesine destek olabilmek,

Üniversiteli gençlere iş hayatı ve uzmanlık alanları ile ilgili destek olabilmek,

Çıktığınız yollarda edindiğiniz bilgi ve tecrübeleri diğer bireylere de aktararak köprü oluşturmak,

Verimli bir lise veya üniversite hayatı geçirebilmek,

Sahip olduğunuz bilgi ve becerilerin gelişmesine katkı sağlarken diğer bireylerin de faydalanmasını sağlamak,

Toplumda fark yaratan bireyler haline gelebilmek için.

MENTOR BAŞVURUSU (1)

Profesyonellerden Üniversiteli Gençlere Mentorluk Programı

İş yaşamındaki profesyoneller aracılığı ve mentorluk yöntemi ile üniversite çağında ya da yeni mezun olan gençlerle bir araya gelerek(çevrimiçi ve yüz yüze), mentorlerin iş yaşamına dair önemli ipuçlarını ve çalıştıkları sektörlerle ilgili deneyimlerini genç nesillere aktararak, üniversite öğrencilerinin de kuşaklar arası diyalog sayesinde farklı bakış açıları kazanmalarını, iş ve yaşam üzerine içerisinde bulundukları dönemi bilinçli bir şekilde tamamlamalarını sağlamaktır.

Üniversiteli Gençlerden Liseli Gençlere Mentorluk Programı

Üniversiteli gençler aracılığı ve mentorluk yöntemi ile lise çağındaki gençlerle bir araya gelerek(çevrimiçi ve yüz yüze) üniversite yaşamına dair merak edilen soruları yanıtlamak, üniversite bölümleri hakkında bilgilendirmeler yapmak, sınav stresinin aşılması konusunda da farklı deneyimleri paylaşmak ve liseli gençlerin içerisinde bulundukları dönemi bilinçli ve farkında olarak tamamlamalarını sağlamaktır.

NEDEN MENTİ OLMALIYIM?

Eğitim öğretim hayatlarımız zorlu ve hızlı bir şekilde ilerliyor. Bu süreçte yönümüzü belirlemek zorlaşabiliyor. Bazılarımız bu süreçleri kolay geçirirken bazılarımız için zor olabiliyor. Biliyoruz ki danışacak biri olduğunda, başkalarının deneyimlerini dinlediğimizde, bir mentorluk desteği aldığımızda, bu süreçleri yönetmek, bu süreçlerin içinden çıkmak çok daha kolaylaşıyor bu nedenle sen de;