SOSYAL GİRİŞİMCİLİK ÇALIŞMALARI

Toplumsal sorunlara yenilikçi yaklaşımlar ile çözüm önerileri planlanan, iş modelleri kurgulanan ve bu modelleri kar amacı gütmeksizin yürütülen çalışmalar “Sosyal Girişimcilik” olarak sınıflandırılmaktadır.

Değer olarak toplumsal faydanın öne çıkarıldığı bu girişimcilik türünde; teknoloji odaklı (engelli kişiler için engelsiz noktaların haritalanması üzerine kurgulanmış bir mobil uygulama) girişimler olabileceği gibi, toplumda ki soruna çözüm niteliğinde planlanmış eğitim, program gibi çalışmalar da bu başlık altında verilecek örneklerden arasındadır.

FİKİR ATÖLYELERİ

Küçük ve büyük gruplar ile ayrı planlanan, yarı yapılandırılmış toplumsal sorunları tanımlama, tartışma olası çözüm önerilerine değerlendirme oturumları Fikir Atölyeleri olarak tanımlanmaktadır. Bu çalışmanın temelde ki amacı, sosyal fayda odaklı yenilikçi fikirler oluşturarak sosyal girişimler geliştirmek isteyen kişilere öncülük etmektir.

tanıyalım ! (3)

TEKNOSOSYAL ATÖLYELER

Gönüllü yazılımcı ve tasarımcılar ile toplumsal fayda oluşturabilmek adına sivil toplum örgütleri ve toplulukları destekliyoruz. Kurumlar veya gruplarla ihtiyaç dahilinde bir araya geliyor ve gönüllü gruplarımız ile tasarım ve yazılım konularında destek sağlıyoruz.

Bir diğer taraftan ise yazılım ve tasarım alanına ilgili kişileri belirliyor ve bu alanda kendilerini geliştirmeleri adına onlara farklı fırsatlar sunuyoruz. Çok amaçlı bilişim atölyemiz ile onlara bu çalışmalarının gerçekleştirebilecekleri tam donanımlı ofisler sunuyoruz.

Sosyal faydaya odaklanarak birlikte gelişiyor ve geliştiriyoruz.  Eğer sende gönüllü ekibimizde yer alıp gelişmek ve geliştirmek istiyorsan “Gönüllümüz Ol” veya süreçlerini geliştirmek adına tasarım veya yazılım desteğine ihtiyaç duyuyorsan detaylar “Destek Al” butonu aracılığıyla bizlerle iletişime geç.

HEMDEM KOOPETAFİ HİKAYEMİZ

Yakında…